blog image

MEB Onaylı Yaşlı Ve Hasta Bakım Sertifikası

  • 29-09-2021

Meb onaylı yaşlı ve hasta bakım sertifikası, yaşlı ve hasta bakım eğitiminin sonunda verilen ve kendisini alanlara çeşitli olanaklar sağlayan bir sertifikadır. Yaşlı ve hasta bakımı konusunda kariyer yapmayı hedefleyen ya da bu alandaki etkinliklerini arttırmak isteyen bakıcı adayları ya da bakıcılar söz konusu sertifikayı alarak bu ideallerini gerçekleştirebilirler.

Meb Onaylı Yaşlı ve Hasta Bakımı Sertifikasının nasıl alındığı ile ilgili bilgiler edinmeden önce Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitiminin ve içeriğinin ne olduğu konusunda bilgi edinmek öneme tabi olabilir.

 

Evde Bakıcım İle Sertifikanızı Alın

Evde bakıcım firması tam donanımlı bir eğitim eşliğinde kursiyerlerine hasta ve yaşlı bakım sertifikası vermektedir.

Kayıt ve detaylı bilgi için İletişim kanallarımızdan ya da 0212 599 19 29 numarasından bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Nedir?

Yaşlı ve hasta bakıcısı

Hasta ve yaşlı bakımı eğitimi, bakıcı olmak isteyen ya da bu alanla ile ilgilenmek isteyen bireylerin sağlık alanında, yaşlı ve hasta bakımı konusunda birikime ve mesleki edinime sahip olmasını ve kişinin bu alanda faaliyetler göstermesini sağlayan bir eğitim alanıdır.

Bu alanda, sağlık konusunda çeşitli bilgiler verilerek, kişiye hastanın veya yaşlının sağlık durumunu takip etme becerisi, ilaç takibi ve tedavi takibi becerisi, fizik tedavi hareketleri takibi becerisi ve beslenme takibi gibi beceriler kazandırılır.

Eş zamanlı olarak, hasta ve yaşlı psikolojisi ve mentalitesi hakkında da donanım sağlayan bu eğitim, bakıcıların iletişim becerilerini geliştirerek, alanındaki hastalar ve yaşlılarla daha yakın ve profesyonel bir iletişim kurmalarına olanak tanır.

 

Hasta ve Yaşlı Eğitiminin Amacı Nedir?

Yaşlı ve Hasta Bakım Sertifikası verilmeden önce alınan hasta ve yaşlı eğitimi, eğitimi alan kişiyi bu alanda etkin kılmayı hedefler. Profesyonel bir ölçüde hasta bakıcı yetiştirmeyi idealize ederek kişiye bilgi, donanım ve işlevsellik katmayı kendine misyon edinir.

Hasta ve Yaşlı Eğitimi Sertifikalı Eğitimi, bu alanda uzman bakıcılar yetiştirerek, onlara sağlık alanında, hasta ve yaşlı psikolojisi hakkında teknik bilgiler vererek geleceğe sağlam temellerle basan vizyon sahibi bakıcıların olmasına olanak tanır. Bakıcı olmak ve bu alanda çalışmak isteyen bireylere mesleki ihtisas ve bakıcı olan tecrübeli adaylara kariyerlerinde sağlamlık sunar.

 

Meb Onaylı Yaşlı ve Hasta Bakım Sertifikasını  Kimler Alabilir?

 

Meb Onaylı Yaşlı ve Hasta Bakım Sertifikası ile sertifika alınırken alınan Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimini herkes alabilir. Bu konuda herhangi bir ön koşul yoktur.

 

MEB Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Nasıl Alınır?

 

Meb Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikasını almak isteyen kişilerin öncelilkle sertifika verilmeden önceki eğitim süreçlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Bu eğitim, MEB’in yetki verdiği ve onayladığı kamu veya özel kuruluşlar tarafından temin edilmelidir. Bu alanda çalışacak bireyler, eğitime başlamadan ya da eğitim paketi alınmadan önce kurumun yetkinliği ve dersi verecek kişinin yeterliliği hakkında araştırmalar yapmalıdır.

Çeşitli araştırmaları yapan birey daha sonra başvuru sürecini tamamlamalıdır. Başvuruyu yaparken kurumun istedikleri materyalleri eksiksiz bir şekilde temin etmesi sonradan çıkacak bir aksiliği önlemesi açısından önemlidir.

 Sertifikayı alabilmek adına derslere eksiksiz katılım göstermeli ve bu katılımı gösterdikten sonra kurumun ondan talep ettiği sınava girmelidirler. Sınavdan geçerli not aldıktan sonra artık Meb Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikasını alabileceklerdir.

 

Meb Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikasının Olanakları Nelerdir?

 

Meb Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası, bakıcı olmak isteyen bireylerin bu alanda hasta ve yaşlı bakım danışmanı olarak çalışmasına ve birçok kuruluşta iş bulmasına olanak tanır. 

Bu sertifika aynı zamanda bu alanda tecrübeli kişilerin de sektördeki yerini daha üst kademelere çıkarmalarını, iş başvurularında yetkinliklerinin belgelenmesini sağlamaktadır. Meb Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası; Hastanelerde, huzurevlerinde, bakım evlerinde ve hastanın kişisel evinde çalışma olanağı sunar. Bunun sebebi Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayını taşımasıdır.

MEB onaylı bir eğitime katılıp, sertifikasını almak, kişinin bu alanlarda daha donanımlı bir imaj çizmesine ve iş olanağının artmasına sebebiyet verir.

 

MEB Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifika Ücretleri Nelerdir?

 

Meb Onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası ücretleri kursu veren eğitim kurumları tarafından belirlendiği için değişiklik göstermektedir. Eğitim ve sertifika ücretleri hakkında bilgi almak isteyen kişilerin kurumlarla iletişime geçerek bilgi edinebileceklerdir.

Meb onaylı hasta bakım sertifikası ücretleri 500 TL ile 2500 TL arasında bir fiyat skalası bulunmaktadır.

 

Etiketler:

Bizimle İletişime geçin

Aşağıdaki alanları eksiksiz doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçelim.